soscredit

První půjčka maximálně do výše 5 000 Kč. Pokud chcete půjčit víc, než 5 000 Kč musíte být naším registrovaným klientem a poslat žádost přes Klientskou sekci .

Více informaci v sekci věrnostní program. Pokud‘ máte nějaké otázky, kontaktujte naši zákaznickou linku: 228 226 759

Kolik si chcete půjčit?

Na jak dlouho?

Splatnost - RPSN 0%

Částka 0 Kč

Poplatek 0 Kč 0 Kč

Celkem 0 Kč

Zadejte slevový kód Půjčit si

Půjčka bez nahlížení do registru a Solusu

Možná už jste to zažili. Reklama na internetu slibuje půjčku hned a prakticky okamžitě. Proti tomu spousta z nás má zkušenosti s tím, že vyřízení půjček není snadné, je třeba dokládat spousty dokumentů. Toto spolu zjevně nejde dohromady. Jak se v tom vyznat? Máme pro Vás podrobný článek, který vysvětluje, jak to je s úvěrovými registry a jak se používají. To nejdůležitější v jedné větě: Půjčky lze běžně získat získat bez registru, není to nic neobvyklého a rozhodně ne nelegálního.


Registry – jaké jsou a k čemu se používají?


Úvěrových registrů u nás funguje několik a každý dělá něco trochu jiného. Ve stručnosti:


  • Česká národní banka vede centrální registr úvěrů, kde jsou bankám k dispozici údaje o úvěrech právnických osob a podnikatelů. Kdo není podnikatel (nemá IČo), nemá o sobě v tomto registru vůbec nic – nikdy. 
  • Firma CBCB vede dva registry – BRKI – bankovní registr klientských informací a NRKI – nebankovní registr klientských informací. V obou najdeme informace o úvěrech a případně i o jejich nesplácení. První používají banky, druhý z nich například leasingové nebo splátkové společnosti.
  • SOLUS je registr, který vede Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům. Tento registr obsahuje informace pouze o úvěrech, které nejsou řádně spláceny.


Úvěry právnických osob a fyzických osob podnikatelů jsou evidovány v Centrálním registru úvěrů, který vede Česká národní banka. Do tohoto registru přispívají informacemi všechny banky a také do něj mohou nahlížet. Pokud se chceme podívat, co o nás v registru je, můžeme si požádat o výpis přímo ČNB pomocí elektronické verze verze formuláře žádosti. Výpis nás bude stát 400 Kč. Banky registr používají při posuzování úvěrů a najdou v něm informace o všech úvěrech, těch řádně splácených i těch, kde je nějaký problém.


půjčka bez registru


BRKI a NRKI jsou registry, kam banky (v případě BRKI) a jiní poskytovatelé úvěrů (v případě NRKI) hlásí informace o úvěrech a jejich splácení. Zajímavé je, že v těchto registrech najdeme záznamy i o těch nejmenších závazcích. Pokud jste se například někdy na běžném účtu dostali na pár dní pár korun do mínusu, v registru o tom bude záznam. Jsou tam také záznamy o všech řádně splácených úvěrech. Banka nebo splátková společnost tak má dost informací, aby klienta mohla odhadnout.


SOLUS je registr, ve kterém jsou informace jen o závazcích, které nejsou řádně spláceny. Opět platí, že sem se člověk dostane velmi rychle, například když zaplatí za telefon o něco později. Záznam v SOLUSu je tedy pro bezproblémové získání úvěru asi největší překážkou. Samozřejmě, že i záznamy v SOLUSu se posuzují v kontextu, takže pokud je ze záznamu jasné, že šlo právě například jen o několikadenní prodlení s platbou, není to pro získání půjčky problém.


Rychlá půjčka bez registru je možná


Půjčku bez registru ihned jde získat. Nic nepřikazuje poskytovatelům půjček před poskytnutím půjčky zkoumat registry. U rychlých malých půjček s krátkou dobou splatnosti to ani není efektivní a registry ani nejsou na takové druhy dotazů stavěné. Rychlé půjčky bez registru nejsou nic nelegálního ani nemožného.


Nebankovní půjčka bez registru – nabídka je velmi široká. Na co si dát pozor a podle čeho vybírat?


Dejte si pozor hlavně v situaci, kdy Vám někdo slibuje cokoli a hned. Pokud je nabídka podezřele výhodná, většinou má nějaký háček. Poskytovatel úvěru si musí před poskytnutím úvěru nějak ověřit, že budete schopni úvěr splácet. Nemusí to být dotazem do registrů, to není povinné. Ale minimálně by po Vás měl chtít alespoň potvrzení o příjmech. Pokud nechce nic, je to podezřelé.
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST5.0

Co říkají naši klienti

Naše reference

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti

Orange finance s.r.o.
Karlínské náměstí 238/6, Karlín
PSČ: 186 00, Praha 8
IČ: 04488237
DIČ: CZ04488237

Kontaktní informace

Linka pro klienty: + 420 228 226 751
info@soscredit.cz
Linka pro dlužníky: +420 228 226 170
pohledavky@soscredit.cz

Pracovní doba

Po – Pá od 8 do 19 hod.
So – Ne zavřeno