Smlouva o půjčce – kompletní informace k vyřízení půjčky

Smlouva o půjčce je důležitý dokument pro sjednání nebankovního úvěru. Smlouva se týká vztahu mezi úvěrujícím a klientem a obsahuje detaily k půjčce, dále postup při jejím poskytnutí a splácení, definice důležitých pojmů a souhlas se zpracováním osobních údajů.

Smlouva o půjčce finančních prostředků předpokládá maximální transparentnost a srozumitelnost. Důvěrné vztahy s klienty se při sjednávání nebankovních úvěrů zakládají na otevřené spolupráci při celkovém procesu, zejména při sestavení smlouvy. Právě proto SOScredit.cz garantuje, že po uzavření smlouvy na klienta nebudou čekat žádná překvapení ve formě registračních nebo jakýchkoliv skrytých poplatků.

Vzor smlouvy o půjčce je online přístupný na webové stránce SOScredit.cz.  Smlouva je kromě toho ihned po uzavření přístupná také v klientské sekci každého klienta a dále také zaslána na emailovou adresu klienta. SOScredit.cz si váží svých klientů, a proto věnuje zvláštní pozornost ochraně osobních údajů, uvedených ve smlouvě o půjčce.  Osobní údaje klientů jsou používány výhradně za účelem vyřízení nebankovního úvěru a komunikace s klientem a nejsou v žádném případě sdělovány cizím osobám.  

Smlouva je dokument s jasnou strukturou, sepsaný tak, aby se v něm snadno mohl zorientovat každý klient, třeba i ten, který se s úvěrem setkává poprvé.  Úvěr je v souladu se smlouvou bezúročný, bezúčelový a bezhotovostní, poskytovaný na osobní bankovní účet klienta. Ve smlouvě se podle volby každého klienta uvádí výše poskytovaného úvěru, termín jeho splatnosti a výše poplatku, spočítá se také celková splatná částka. 


Smlouva o půjčce obsahuje následující informace:


  • Úvodní ustanovení a popis úvěru.
  • Základní definice pojmů.
  • Podmínky vzniku a zániku smlouvy a odstoupení od ní.
  • Popis registračního procesu a podání žádosti o půjčku.
  • Podmínky splatnosti půjčky a prodloužení termínu splatnosti.
  • Popis postupu při poskytování opakovaných úvěrů.
  • Seznam a popis úroků, pokut a dalších poplatků.
  • Souhlas se zpracováním a nakládáním s osobními údaji.
  • Případná další ujednání.


Smlouva o půjčce je kompletní dokument, ve kterém se projednávají všechny aspekty úvěru, od procesu jeho sjednání, ale také možnosti prodlužení termínu splacení.  Smlouva je sestavena tak, aby byla maximálně srozumitelná a užitečná pro všechny klienty. V případě jakýchkoli dotazů ohledně smlouvy se klient může obrátit na společnost SOScredit.cz prostřednictvím telefonu nebo emailové adresy. 

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti

Orange finance s.r.o.
Karlínské náměstí 238/6, Karlín
PSČ: 186 00, Praha 8
IČ: 04488237
DIČ: CZ04488237

Kontaktní informace

Zákaznická podpora: + 420 228 226 751
info@soscredit.cz

Správa pohledávek: +420 228 226 170
pohledavky@soscredit.cz

Pracovní doba

Po – Pá od 8 do 18 hod.
So – Ne zavřeno