Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
10.09.2019

Jak se pozná opravdu dobrá půjčka?

Férová, co slíbí, to také splní. Během patnácti minut můžete mít peníze na účtu, stačí jen chtít…

Bude vyřízena skutečně rychle, bez nějaké složité administrativy. Čekání nechte na úřady, kde se musí ještě razítkovat a stát dlouhé fronty. V sektoru, který poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, je situace úplně odlišná. Ještě, než si stihnete uvařit a vypít večerní kávu, může být hotovo. Minimální požadavky na klienta jsou skutečně nízko, zapotřebí bude doložit jen to, co vyžaduje nynější platná legislativa. Trvalý příjem, bydliště v ČR, mobilní telefon a email kvůli rychlejšímu kontaktování. Bezúčelový charakter půjčky je pak samozřejmostí.

Transparentní jednání, a to už od samého začátku

Když si sjednáváte půjčku, musíte mít oči otevřené. Kolik budou činit úroky? Jsou vyžadovány nějaké poplatky předem? A co ručitel, bude snad třeba někoho shánět? Krátkodobé půjčky jsou v tomto směru jednoznačné, nikdo vám ručit nemusí, úhrada jakékoliv sumy dopředu je známkou, že jste se nesetkali zrovna s férovým poskytovatelem. Naopak, transparentní jednání se pozná podle toho, že žádné peníze dopředu platit nemusíte. Půjčit si také můžete na cokoliv, co zrovna uznáte za vhodné. Nikde nejsou žádné mantinely, které by vám určovaly, na co musí být úvěr přesně použit. Vždyť poskytovatel ví, že máte dobrý důvod – a to je nejdůležitější!

Co všechno budete k půjčce potřebovat?

Náležitostí je jen málo, nemusíte na kamennou pobočku a jednat někde osobně. Ztráta času, chtělo by se říci – zvláště v době, které doslova a do písmene vládne internet. Jaké doklady budete určitě potřebovat, protože je vyžaduje zákon? A co si naopak necháte pro sebe, protože na soukromí se nikdo ptát nebude?

  • Doklad o trvalém příjmu. Legislativa vyžaduje, abyste ukázali, že splátky nebudou žádným problémem. A to i když jde o relativně nízkou sumu, protože tam může začít dluhová past.
  • Doložit trvalé bydliště – musí být v každém případě na území České republiky. Současně to neznamená, že si nemohou takto půjčit i cizinci. Právě naopak, OP není nutně zapotřebí. 
  • Plnoletost. Je nutné, abyste doložili, že vám je minimálně osmnáct. Zákon hovoří velmi jasnou řečí, pokud ještě plnoletí nejste, touto formou si peníze půjčit zkrátka nemůžete.

Rychlá půjčka nabídne řešení pro mnoho domácností, zvláště pokud je období těsně před výplatou nebo zrovna dosloužil nějaký klíčový elektrospotřebič. Otázky k účelu půjčky rozhodně nečekejte, vždyť by to byla jen zbytečná administrativa navíc. A kdo dnes potřebuje, aby mu klient odešel, protože čeká moc dlouho a je nucen vyplňovat nezvyklé množství formulářů? Bonusem je pak i nejvyšší možná míra diskrétnosti – bez osobních návštěv kurýra u vás doma, vše důležité se odehraje přes internet.


ZDE VYPLŇTE ŽÁDOSTDalší podobné články

   Zpět