Peníze| SOScredit.cz
03.04.2018

Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami

Převod finančních prostředků mezi jednotlivými bankami je stále rychlejší i díky konkurenci.

Finance putují z banky do banky ve výjimečných případech i několik dnů, jindy se dočkáte ještě týž den. Co způsobuje tak zásadní rozdíly? Není totiž převod jako převod, v každém případě je třeba nemít velká očekávání. Interní operace v rámci jedné banky je vyřízena během pár okamžiků, ale převod z jedné banky do druhé se může vcelku jednoduše protáhnout až do druhé části pracovního týdne.


O víkendech nebo svátcích musíte zkrátka počkat


Když nastane víkend nebo je státní svátek, bohužel banka nebude pracovat a platby mezi jednotlivými bankami se značně pozdrží. Pokud jde o klíčovou platbu, musíte se obrnit trpělivostí a počkat další den, kdy budou konečně peníze připsány na konto příjemce. V některých případech potrvá operace i dva dny, například na platby ze zahraničí si počkáte ještě o trochu déle. Obecně ale můžeme prohlásit, že se rychlost převodů zvyšuje a v budoucnu se pravděpodobně dočkáme průlomu. Platby z banky do banky ještě během dnešního dne, to už rozhodně nemusí být utopie, některé bankovní domy už podobnou operaci nabízí, a to dokonce zdarma.


Na čem všem závisí doba převodu financí?

Proces je někdy hodně složitý, díky internetovému, respektive mobilnímu bankovnictví ale můžete platby odesílat klidně i na cestách nebo během večerního firemního papírování z domova. Je ale pravda, že třeba online půjčka je vyřízená skoro hned a na peníze také čekat nebudete. Je to i proto, že nebankovní poskytovatelé mají účty ve více bankách a přizpůsobí se tomu, kde máte svůj účet vy. Na čem dalším bude záležet, když pošlete peníze z banky do banky – ať už jde o zdravotní pojištění OSVČ, platba e-shopu za zboží nebo cokoliv dalšího? Buďte trpěliví, zřejmě je celý zádrhel poměrně jednoduchý, může to být například z těchto důvodů.


  • Z jaké banky vlastně posíláte a kam platba půjde. Některé banky jsou opravdu rychlé.
  • Který den v týdnu jste platbu odeslali. Pokud v pátek, tak si asi přeci jen trochu počkáte.
  • V jakou hodinu byla platba provedena? Transakce z rána budou opět o něco rychlejší.


Pokud finance pošlete během soboty, dorazí pravděpodobně až v úterý, s tím je třeba počítat nejen při splácení složenek, protože jinak budete muset v některých případech hradit penále. Když je tématem půjčka přes internet, mějte pečlivě ověřeno, že splátka, co budete posílat, se připíše s největší pravděpodobností včas. V opačném případě byste museli hradit penále, které se někdy může vyšplhat i na několik stokorun. A kdo by chtěl něco podobného platit, že? Raději bude lepší si vše zjistit dopředu a mít jistotu, že chybu prostě neuděláte…
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST


Další podobné články

   Zpět