Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
05.04.2018

Co je to refundace mzdy?

Refundace mzdy je pojem, který používáme v naší společnosti poměrně často.

Klasický případ, který se týká celé řady zaměstnanců. Může jít o atlety, kteří jsou vlastně registrováni v nějakém sportovním svazu, ale například také o soudní znalce. Refundace mzdy zkrátka znamená, že zaměstnavatel vyplatí zaměstnanci klasickou mzdu, ale následně ji bude požadovat proplatit ze státní kasy. Povolání, na které se refundace může vztahovat, je také poměrně dost, pojďme si celou problematiku trochu blíže osvětlit.


Soudní znalci, tlumočníci, ale i dobrovolníci

Sportovec stráví na akci v zahraničí několik dnů a nemůže plnit své povinnosti zaměstnance. Totéž platí třeba i pro dobrovolné hasiče nebo soudní znalce, tlumočníky a další. Do téže skupiny vlastně spadají i členové správních rad nebo dobrovolníci, kteří se například nabídnou pro úklidové práce po záplavách. Předmětem refundace pak není jen mzda jako taková, ale samozřejmě i nutné pojištění – sociální a zdravotní. Celá situace vypadá vlastně jednoduše, ale rozhodně nejde jen o tři účetní položky, které zvládne administrovat úplně každý. Naopak, i zkušený účetní může mít někdy problémy, zvláště pokud se do celé věci ještě promítne dopočet DPH.


Účetní firma si s podobnými problémy poradí

Pravidla refundace upravuje konkrétní paragraf pracovního zákona. Pokud jde o úkony „v obecném zájmu“, není ani o čem diskutovat. Například pokud jako dobrovolný hasič budete muset zasahovat během vlastní pracovní doby, určitě byste měli mít právo na náhradu. Pravidelný příjem se prostě musí vyplatit, tentokrát ze státního. Totéž platí mimo jiné i pro členy volebních komisí při parlamentních nebo prezidentských volbách. Je však třeba, aby se o vše postaral zkušený profesionál, zvláště pokud jste začínající podnikatel nebo obecně neumíte příliš kličkovat v síti paragrafů a vyhlášek. Účetní chyba se pak může hodně prodražit, případně se můžete ošidit o peníze. A něco podobného jistě nechce nikdo z podnikatelů, je proto lepší připlatit ostříleným a zkušeným účetním.


Dárcovství krve se refundace vůbec netýká

Je samozřejmě ale i řada případů, kdy se refundace uplatnit nedá. Spadá mezi ně i dárcovství krve nebo krevní plazmy. Zaměstnanec má sice nárok na náhradu mzdy, ale nejde o refundaci v pravém slova smyslu. A jak je to vlastně s DPH? To se dopočítává poměrně běžně, s výjimkou případů, kdy si jedna firma „vypůjčí“ zaměstnance z jiné. Je proto třeba zavolat na pomoc zkušené mzdové účetní, mzda se totiž ve většině případů o DPH navýší a musí se samozřejmě odvést i do státní kasy. Někdy jsou takové výdaje poměrně vysoké, ale s tím už je nutné v případě určitých firem počítat dopředu.
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

 

FAQ – často kladené otázky k půjčkám:

Jak získat první půjčku zdarma?

Využijte slevový kód „faq“ nebo klikněte na tento odkaz k získání půjčky zdarma.
 

Kolik si mohu půjčit?

Maximální částka, kterou Vám můžeme půjčit je 30 000 Kč se splatností max. 35 dní.
 

Jaké podmínky musím splňovat pro získání půjčky?

  • být občanem ČR nebo mít v ČR povolení k trvalému pobytu
  • být svéprávný a starší 18 let
  • mít vlastní bankovní účet nebo prokázat dispoziční právo k bankovnímu účtu zletilé třetí osoby
  • mít pravidelný měsíčný příjem
     

Jak probíhá registrace a žádost o půjčku nového klienta?

1. vyplnit jednoduchý formulář
2. potvrdit přečtení a odsouhlasit Smlouvu o úvěru
3. během 15 minut Vás budeme informovat, zda jsme Váši půjčku schválili, případně zamítli
 

Jak se dozvím že, půjčka byla schválena?

Během několika minut Vám zašleme odpověď formou SMS zprávy na Vámi uvedené číslo mobilního telefonu o poskytnutí či neposkytnutí půjčky.

Další podobné články

   Zpět

Nejnovější články

Archiv

Kategorie

Kolik si chcete půjčit?
1000 Kč
15000 Kč
Na jak dlouho?
7 dní
28 dní
Částka
-
Celkem
Poplatek:
2211 Kč -
Splatnost:
-
RPSN:
-
RÚS:
0%