Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
12.07.2018

Jak provést sloučení půjček?

Slučování půjček je obtížné jen na papíře, čekejte ale jistou porci administrativy

Dát dohromady více dluhů a ušetřit tím, že se vlastně spojí v jeden. To je princip konsolidace, nebo též česky slučování půjček. Najít v tomto ohledu dobrého partnera je klíčové, protože to bude cesta, jejíž konec nečekejte za dva týdny, jako spíš za několik let. Samozřejmě záleží i na výšce dluhu, ale statisícové přeci nejsou v naší společnosti žádnou výjimkou. Takže i zde platí úsloví o tom, že dvakrát se má měřit a řezat raději jen jednou.


V moderní době poměrně žádaná možnost


Konsolidace půjček byla ještě před několika lety tak trochu na okraji zájmu, ke slovu se dostala až v moderní době. Půjčky, které nestíháte splácet, mají své řešení – a rozhodně to ještě není osobní bankrot, v jeho případě jde až o poslední záchrannou brzdu před problémy, které mohou nastat a být hodně kruté. Takže na co si dát dobrý pozor, když přemýšlíte o sloučení půjček?


  • Akční nabídky. Nenechte se zviklat odpuštění jedné splátky nebo nějakým finančním bonusem navíc. Vše si pečlivě propočtěte a konzultujte klidně i s nezávislým odborníkem.
  • Riziko, že budete hodně utrácet. Tato možnost znamená vstřícný krok pro vaši domácí kasu, která tak rázem bude mít nějakou částku měsíčně navíc. Opravdu ji neutratíte nerozvážně?
  • Sankce za předčasné splacení. Zákon před dvěma lety neovlivní půjčku, co jste si sjednali v roce 2011. A můžete se dočkat vysoké pokuty, pokud ji náhodou splatíte trochu dříve.


Samozřejmě to nejsou jediné potíže, které mohou při konsolidaci půjček nastat, proto vám doporučujeme obrnit se trpělivostí. V mnoha případech totiž může být sloučení úvěrů zajímavým řešením, které odlehčí rodinné kase a pomůže lepšímu splácení dluhu, o němž jste byli přesvědčeni, že jej vůbec nezvládáte. Důležité však bude, abyste už nikdy do podobné pasti nespadli. Dluhy jsou ošemetné a musíte si je plánovat s rozvahou. Ideálně kvůli něčemu, co je dlouhodobé – auto na cesty do práce nebo také řešení otázky spojené s bydlením. Právě takové dvě půjčky jsou dost racionální…


Konsolidaci nabízí celá řada bankovních domů

Kdo vlastně nabízí sloučení půjček? V mnoha případech to budou bankovní domy, se kterými můžete začít jednání prakticky okamžitě, jen mít dostatek písemných podkladů pro zpracování celé žádosti. Obvykle je máte pohromadě v jednom velkém šanonu, že? Vše si ale pečlivě projděte a propočítejte, protože někde vám nabídnou málo výhodnou nabídku, jinde zase něco, co vás na první pohled okouzlí. Samozřejmě platí, že byste neměli skočit po první zajímavé nabídce, která půjde kolem – ale raději si nechat vše projít hlavou a zvážit vícero možností. Rozhodně se to do budoucna vyplatí!
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

 

FAQ – často kladené otázky k půjčkám:

Jak získat první půjčku zdarma?

Využijte slevový kód „faq“ nebo klikněte na tento odkaz k získání půjčky zdarma.
 

Kolik si mohu půjčit?

Maximální částka, kterou Vám můžeme půjčit je 30 000 Kč se splatností max. 35 dní.
 

Jaké podmínky musím splňovat pro získání půjčky?

  • být občanem ČR nebo mít v ČR povolení k trvalému pobytu
  • být svéprávný a starší 18 let
  • mít vlastní bankovní účet nebo prokázat dispoziční právo k bankovnímu účtu zletilé třetí osoby
  • mít pravidelný měsíčný příjem
     

Jak probíhá registrace a žádost o půjčku nového klienta?

1. vyplnit jednoduchý formulář
2. potvrdit přečtení a odsouhlasit Smlouvu o úvěru
3. během 15 minut Vás budeme informovat, zda jsme Váši půjčku schválili, případně zamítli
 

Jak se dozvím že, půjčka byla schválena?

Během několika minut Vám zašleme odpověď formou SMS zprávy na Vámi uvedené číslo mobilního telefonu o poskytnutí či neposkytnutí půjčky.

Další podobné články

   Zpět

Kolik si chcete půjčit?
1000 Kč
15000 Kč
Na jak dlouho?
7 dní
28 dní
Částka
-
Celkem
Poplatek:
2211 Kč -
Splatnost:
-
RPSN:
-
RÚS:
0%