Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
12.07.2018

Jak provést sloučení půjček?

Slučování půjček je obtížné jen na papíře, čekejte ale jistou porci administrativy

Dát dohromady více dluhů a ušetřit tím, že se vlastně spojí v jeden. To je princip konsolidace, nebo též česky slučování půjček. Najít v tomto ohledu dobrého partnera je klíčové, protože to bude cesta, jejíž konec nečekejte za dva týdny, jako spíš za několik let. Samozřejmě záleží i na výšce dluhu, ale statisícové přeci nejsou v naší společnosti žádnou výjimkou. Takže i zde platí úsloví o tom, že dvakrát se má měřit a řezat raději jen jednou.


V moderní době poměrně žádaná možnost


Konsolidace půjček byla ještě před několika lety tak trochu na okraji zájmu, ke slovu se dostala až v moderní době. Půjčky, které nestíháte splácet, mají své řešení – a rozhodně to ještě není osobní bankrot, v jeho případě jde až o poslední záchrannou brzdu před problémy, které mohou nastat a být hodně kruté. Takže na co si dát dobrý pozor, když přemýšlíte o sloučení půjček?


  • Akční nabídky. Nenechte se zviklat odpuštění jedné splátky nebo nějakým finančním bonusem navíc. Vše si pečlivě propočtěte a konzultujte klidně i s nezávislým odborníkem.
  • Riziko, že budete hodně utrácet. Tato možnost znamená vstřícný krok pro vaši domácí kasu, která tak rázem bude mít nějakou částku měsíčně navíc. Opravdu ji neutratíte nerozvážně?
  • Sankce za předčasné splacení. Zákon před dvěma lety neovlivní půjčku, co jste si sjednali v roce 2011. A můžete se dočkat vysoké pokuty, pokud ji náhodou splatíte trochu dříve.


Samozřejmě to nejsou jediné potíže, které mohou při konsolidaci půjček nastat, proto vám doporučujeme obrnit se trpělivostí. V mnoha případech totiž může být sloučení úvěrů zajímavým řešením, které odlehčí rodinné kase a pomůže lepšímu splácení dluhu, o němž jste byli přesvědčeni, že jej vůbec nezvládáte. Důležité však bude, abyste už nikdy do podobné pasti nespadli. Dluhy jsou ošemetné a musíte si je plánovat s rozvahou. Ideálně kvůli něčemu, co je dlouhodobé – auto na cesty do práce nebo také řešení otázky spojené s bydlením. Právě takové dvě půjčky jsou dost racionální…


Konsolidaci nabízí celá řada bankovních domů

Kdo vlastně nabízí sloučení půjček? V mnoha případech to budou bankovní domy, se kterými můžete začít jednání prakticky okamžitě, jen mít dostatek písemných podkladů pro zpracování celé žádosti. Obvykle je máte pohromadě v jednom velkém šanonu, že? Vše si ale pečlivě projděte a propočítejte, protože někde vám nabídnou málo výhodnou nabídku, jinde zase něco, co vás na první pohled okouzlí. Samozřejmě platí, že byste neměli skočit po první zajímavé nabídce, která půjde kolem – ale raději si nechat vše projít hlavou a zvážit vícero možností. Rozhodně se to do budoucna vyplatí!
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

Další podobné články

   Zpět