Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
17.01.2018

Otázky, které si položte dříve, než zažádáte o půjčku

Před tím, než si sjednáme půjčku, je dobré si její náležitosti dobře promyslet. A sice, kolik peněz vlastně potřebujeme a za jak dlouho bychom je mohli splatit? A to je samozřejmě jen začátek, protože potenciálních otázek se tu nabízí více. Jaké to vlastně jsou? A jak si na ně co nejlépe odpovědět?


Doba splatnosti se musí pečlivě promyslet, můžete ji v nouzi i prodloužit


Lhůta, po kterou budete půjčku splácet, by měla být pevně daná. To ale neplatí, že v případě velké finanční nouze nemůže dojít k prodloužení splátkového kalendáře. Na druhou stranu se připravte, že to samozřejmě nebude zadarmo, nýbrž za určitý poplatek. Dojít k tomu může, ale také nemusí. Ideální varianta se obejde bez podobné věci, že? Splatit půjčku před termínem je zcela bez problémů, za to nakonec zasluhujete jedničku s hvězdičkou. Když je ale už po termínu, měli byste platit co nejdříve to bude možné, bez jakýchkoliv odkladů.


Kolik peněz vlastně potřebujete? Nepůjčujte si více, než je nutné


Měli byste si také pevně stanovit částku, jakou zrovna vyžaduje vaše finanční situace. Je zcela nezodpovědné půjčovat si více s tím, že například pojedete na krátkou dovolenou. Vezměte si jen takovou půjčku, jakou bezprostředně využijete a můžete jí v pořádku splatit do určeného termínu. Jinak může být celá situace hodně složitá…


Vybírejte jen pečlivě prověřeného poskytovatele s českým zázemím


Česká firma, která nic neskrývá, to je opravdu ideální partner pro cokoliv, včetně nebankovní půjčky. Musíte mít jistotu, že jednáte s férovým poskytovatelem. Dobré reference od někdejších klientů, ale také opravdu propracovaná webová prezentace, to jsou hlavní důvody, proč se k té či oné firmě nakonec přiklonit.

ZDE VYPLŇTE ŽÁDOSTDalší podobné články

   Zpět