Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
01.12.2017

Půjčit peníze si můžete i jako student

Půjčky pro studenty mají určitá kritéria, obecně ale platí, že jsou výhodnější než ty klasické spotřebitelské. Nabízí se například možnost splácet jen úroky, jistina počká až na dobu, kdy si student najde regulérní zaměstnání. Výhodnější úrok sám o sobě je obvykle samozřejmostí, nejen banky si takto hledají klienta na delší období.


Z půjčky může být hrazeno nejen školné, ale i výdaje spojené se studentským životem


Moderní studentská půjčka se vždy přizpůsobí situaci. Splátky je možné v průběhu splácení i částečně pozměnit, například snížit dočasně až o polovinu. Hotovo může být už během deseti minut. Celkově vzato, jedná se o velmi jednoduché řešení pro všechny, kteří například studují náročný obor a potřebují peníze na školné nebo je pro ně život v Praze či Brně poměrně nákladný. Splatnost může být i dlouhodobá, během studií platíte jen úroky a na jistinu se ještě několik let počká. Od státu zatím o podobnou půjčku žádat nelze, tudíž se vyplatí oslovit soukromý subjekt – kromě banky to může být i nebankovní společnost. Ve většině případů však za podobnou půjčku musí ručit rodiče (respektive tedy zákonní zástupci, kteří disponují nějakým pravidelným příjmem).


Školné se sice ve většině případů neplatí, ale bez notebooku se studuje opravdu těžko


Studentský život může být maximálně úsporný, studenti si mohou dohodnout ve volném čase i nějakou brigádu. Možnosti jsou ale někdy omezené, zvláště pokud jde o velmi náročný obor, kde nezbývá při samém učení prakticky žádný čas nazbyt. Často je také nutné pořídit notebook, protože bez něj se dělají poznámky z přednášek jen opravdu těžko – s tužkou a papírem v ruce je zaznamenání podstatných věcí ke zkoušce mnohdy zcela nemožné. A kvalitní notebook, který vydrží, je často otázkou i deseti tisíc korun.


Můžete studovat střední školu, ale klidně i VOŠ nebo také klasickou VŠ v zahraničí


Možností, při kterých se dá zvažovat studentská půjčka, je poměrně dost. Mohou si ji samozřejmě sjednávat i středoškoláci, které čeká poslední rok školy před maturitní zkouškou. Dostane se ale nepochybně i na studenty vyšších odborných škol. Nikde také není psáno, že pro schválení studentské půjčky musíte nutně studovat v ČR, nabízí se totiž i úvěr na studium v zahraničí. Právě to totiž může být odrazovým můstkem k zajímavé kariéře, není proto nutné litovat ani jediné vynaložené koruny, byť by byla ještě půjčená. Správa úvěrového účtu je navíc obvykle zdarma.


Stačí obvykle jen potvrzení o studiu, to je vstupenkou k nižším úrokům a řadě dalších bonusů


Splácet budete, až jednou dostudujete, i o tom moderní studentské půjčky jsou. Úročení je navíc o poznání nižší než v případě klasického spotřebitelského úvěru. Úvěr je pak možné kdykoliv bez nejmenších sankcí celý splatit, což je velká výhoda. Totiž, nikdy nevíte, co vám život přinese, platit pokutu navíc za to, že máte lepší finanční situaci, přeci není nikterak vhodné. Školné se sice ve většině případů neplatí, zákonem zavedeno není, uhradíte jej obvykle jen na soukromých středních a vysokých školách. Přesto ale není studentský život levný, je nutné hradit nájem, stravu, jízdné a náklady spojené přímo se studiem, jak jsou třeba učebnice, sešity a například i notebook či mobil, takové věci v součtu dají každý měsíc slušnou sumu.


Doba splatnosti se samozřejmě počítá v řádu let, úroky jsou velmi mírné


Obecně není problém najít studentskou půjčku s nízkými úroky, jejíž lhůta splatnosti může být například desetiletá. Levná půjčka, která je skvěle dostupná každému – v průměru si tři z deseti Čechů někdy půjčí na své studium…
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

 

FAQ – často kladené otázky k půjčkám:

Jak získat první půjčku zdarma?

Využijte slevový kód „faq“ nebo klikněte na tento odkaz k získání půjčky zdarma.
 

Kolik si mohu půjčit?

Maximální částka, kterou Vám můžeme půjčit je 30 000 Kč se splatností max. 35 dní.
 

Jaké podmínky musím splňovat pro získání půjčky?

  • být občanem ČR nebo mít v ČR povolení k trvalému pobytu
  • být svéprávný a starší 18 let
  • mít vlastní bankovní účet nebo prokázat dispoziční právo k bankovnímu účtu zletilé třetí osoby
  • mít pravidelný měsíčný příjem
     

Jak probíhá registrace a žádost o půjčku nového klienta?

1. vyplnit jednoduchý formulář
2. potvrdit přečtení a odsouhlasit Smlouvu o úvěru
3. během 15 minut Vás budeme informovat, zda jsme Váši půjčku schválili, případně zamítli
 

Jak se dozvím že, půjčka byla schválena?

Během několika minut Vám zašleme odpověď formou SMS zprávy na Vámi uvedené číslo mobilního telefonu o poskytnutí či neposkytnutí půjčky.

Další podobné články

   Zpět

Nejnovější články

Archiv

Kategorie

Kolik si chcete půjčit?
1000 Kč
15000 Kč
Na jak dlouho?
7 dní
28 dní
Částka
-
Celkem
Poplatek:
2211 Kč -
Splatnost:
-
RPSN:
-
RÚS:
0%