Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
12.01.2018

Zásady bezpečného půjčování

Chcete si půjčit peníze? Potom si hlídejte soukromí, zabezpečení celé transakce je důležitá věc! Půjčit si, to je vlastně jednoduché. Ale půjčit si opravdu dobře, bez nejmenších prodlev a naprosto bezpečně, to je už tak trochu umění. Přitom, vybrat si kvalitního poskytovatele není vůbec těžké. Pojďme si proto říci společně něco víc o tom, jak si půjčovat opravdu stoprocentně bezpečně, aby celá transakce proběhla maximálně podle očekávání.


Bezpečná půjčka má jasně daná pravidla, chce jen vaše základní osobní data


Zásady bezpečného půjčování jsou celkem jednoznačné. Nikdo nesmí chtít vědět víc, než opravdu musí. Potom byste měli dát ruce pryč, protože se budete cítit od začátku spíše jako ve zpovědnici. A to si chcete jen půjčit pár tisícovek, no ne? Důvěryhodná žádost o půjčku má jen několik málo položek, patří sem hlavně:

  • Jméno a příjmení, popřípadě další kontaktní údaje. Důležitá je adresa trvalého bydliště, to se musí nacházet v rámci ČR.
  • Číslo občanského průkazu. Díky němu může být potvrzení totožnosti stoprocentní, nikdo jiný nemá totéž kódové číslo…
  • Potvrzení o příjmu. To bohužel musíte dodat, klidně i skrze zaměstnavatele. Může jít ale i o výměru důchodu.

Bezpečné půjčování má však ještě mnohem více položek. Tak třeba, poskytovatel musí chtít znát vaši minulost v ohledu půjčování. Pokud nezkoumá, jak jste si vedli během splátkového kalendáře a zda jste vše splatili včas, už je to trochu na pováženou. Stejně tak byste měli dát při vyjednávání protistraně jasné vale, když se nenabízí možnost odkladu splátek za poplatek nebo změny jejich výše. To totiž nabízí snad všichni féroví poskytovatelé na trhu!


Žádný nátlak tu nesmí mít šanci, nenechte se zatlačit do kouta


Pokud vám poskytovatel půjčky říká, že nabídka platí pouze tady a teď, skoro to hraničí s vydíráním. V takovém případě je lepší sebrat se a odejít, vyjednávání v tu chvíli prostě skončilo! Podobné věci přece nemáte zapotřebí, zvláště když je konkurence na trhu poměrně pestrá a široká, takže je z čeho vybírat…


Nenechte se přemlouvat na vyšší částku, než doopravdy chcete


Nabízí se vám neustále možnost půjčit si deset tisíc, když chcete jen pět? V takovém případě se také obraťte raději jinam. Smlouvu si také musíte v naprostém klidu přečíst, a to třeba i doma. Rozhodně ji nepodepisujte hned poté, co jste dočetli, nechte si ještě všechno jednou důkladně projít hlavou. Dobře si také prověřte, s kým máte tu čest. Bezpečnost půjček totiž spočívá hlavně v tom, že víte, s jakou firmou to vlastně jednáte. Pokud není léty prověřená a nemá stálé klienty, třeba i ve vašem sociálním okolí, něco tu dost možná nehraje!
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOSTDalší podobné články

   Zpět