Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
23.02.2018

S koncem insolvence můžete požádat o půjčku, vše má svá jasná pravidla

Dlužník si nemůže půjčit peníze, i tak se dá citovat nejnovější zákon týkající se spotřebitelského úvěru. Ochrana před dluhovou pastí je důležitá, výjimky tu prostě neexistují. Musíte doložit trvalý příjem výpisem z účtu za poslední čtvrtletí, poskytovatel půjčky se tím chrání před situací, kdy by bylo splácení problémem prakticky už od samého začátku.


V insolvenci si půjčit peníze nemůžete, je nutné počkat, dokud se situace nestabilizuje


Nejen banky, ale i nebankovní společnosti už od nynějška nepůjčí všem zájemcům. Je to nakonec pochopitelné, protože existuje spoustu případů, kdy se dlužník dostal do zákeřných osidel dluhové pasti, ze které se dostával hodně dlouho. Nejprve je třeba doplatit dluhy, ať už jde o exekuční řízení nebo insolvenci, teprve poté se dá domlouvat na nějaké půjčce. A samozřejmě, nezaměstnaným je půjčka zapovězena, totéž platí o matkách na mateřské dovolené, respektive samoživitelkách. Jejich příjem na splácení půjčky rozhodně nestačí…


Co pro půjčku vlastně potřebujete? Náležitostí je tu v každém případě minimum


Ke sjednání je potřeba vyplnit krátkou žádost o půjčku. V té jsou uvedeny základní údaje o žadateli, které jsou ze zákona k něčemu podobnému nutné. O jaké vlastně jde?


  • Jméno a příjmení, stejně jako sken občanského průkazu. Tím je identifikace hotová.
  • Výpis z bankovního konta za poslední tři měsíce. Prostě dokázat, že vyděláváte peníze.
  • Bezdlužnost. Pokud máte nesplacený závazek z minula nebo jste v insolvenci, půjčka nebude.


Půjčka v insolvenci nebo půjčka v exekuci možná byla v minulosti samozřejmostí, ale díky novému českému právnímu řádu – a nakonec i našemu kodexu – už nebude nikomu umožněna. Dluhová past je zde skoro jistotou, a pokud je někdo v insolvenci, musí se jednoduše naučit žít o něco skromněji. Na dlouho to přeci nebude, insolvenční proces trvá maximálně několik let, po zaplacení určitého procenta dlužné částky jsou pak další závazky seškrtány a začíná se znovu.


Když si půjčujete peníze, všechny náležitosti si dopředu pečlivě rozmyslete


Půjčka, ať už je třeba jen o tisícikoruně, má svá pevná pravidla. Měli byste si proto ujasnit, na co si přesně půjčujete a jestli nebude problém dodržet splátkový kalendář doslova do puntíku přesně. Než vyplníte žádost o půjčku, svolejte proto rodinnou radu nebo si vezměte k ruce tužku a papír, sepište si důvody, kvůli nimž úvěr potřebujete a přemýšlejte. V zásadě neexistuje nic horšího, než půjčka, kterou jste si sjednali bez nejmenšího rozmyslu a jejíž pomocí chcete řešit spíše banalitu.
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

Tags: půjčka,

Další podobné články

   Zpět