Vše o financích a online půjčkách | SOScredit.cz
16.06.2018

Nebankovní půjčka pro důchodce

I penzisté si mohou snadno půjčit peníze, stačí jen splnit podmínky.

Půjčky pro důchodce samozřejmě existují, a to i po roce 2016, kdy vešel v platnost nový zákon, požadující doklad o pravidelném příjmu jako nutnost pro schválení půjčky. Vždyť právě výměra penze je oním důkazem, že důchodci budou mít půjčku z čeho splácet. Samozřejmě, jde sice někdy o relativně skrovný příjem, avšak dá se říci, že velmi pravidelný – a o to tu přeci jde, litera zákona je zcela naplněna.


Hotovostní nebo raději bezhotovostní varianta?


Pro penzisty je tu samozřejmě připravena i možnost hotovostní půjčky, přesně jako bylo dříve dokonce tradicí. Dostat peníze v hotovosti od kurýra nebankovní společnosti, všechny detaily půjčky v klidu rozebrat nad kávou, podepsat smlouvu a vše je vyřízeno. Žádné výlety do krajského centra, kde je jediná kamenná pobočka poskytovatele, půjčka totiž v moderní době snadno přijde až k vám. Nemusíte se už o nic dalšího starat, není důvod, abyste na něco čekali nebo někam telefonovali a platili za spojení poměrně velké částky peněz. Nabízí se samozřejmě i bezhotovostní varianta, která zažívá boom hlavně mezi mladšími ročníky. Aktivním seniorům využívajícím ve větší míře internet nebo třeba elektronické bankovnictví, může samozřejmě přijít také vhod.


Co je třeba splnit za podmínky?

Pro schválení půjčky je nutné, aby měl žadatel určité parametry. Trvalý příjem nemusí pocházet jen z klasického zaměstnaneckého poměru nebo podnikání, může jít samozřejmě i o výměru penze. Ale pozor, jsou tu i další podmínky, například s ohledem na věk. Půjčovat si totiž mohou až lidé starší jednadvaceti let a na druhou stranu je tu i horní věková hranice. Pojďme si proto vše podstatné trochu blíže připomenout, bez jejich splnění totiž půjčka nebude moci být schválena…


  • Bankovní účet v libovolné tuzemské bance. Vlastní bankovní účet případně prokázané dispoziční právo k bankovnímu účtu třetí zletilé osoby.
  • Trvalé bydliště na území České republiky. Tedy ne přímo občanství, půjčit si může i cizinec.
  • Věk od 18 let. Každý poskytovatel může mít své požadavky, a i zde jsou nějaká omezení.


Pokud splňujete tuto trojici požadavků jako žadatel o půjčku, je zde velká pravděpodobnost, hraničící prakticky s jistotou, že budete se svou žádostí vyslyšeni. Půjčka na cokoliv je také samozřejmostí. Muset dokládat, proč si půjčujete třeba dva tisíce korun, to rozhodně není stylem nebankovních poskytovatelů půjček. Dotěrná administrativa by přeci mohla zájemce natolik odradit, že by žádal o půjčku jinde – to je jistě zcela jasné. Právě proto je třeba papírování omezit na minimum, aby došlo jen k plné identifikaci žadatele a dostálo se všem zákonným podmínkám, nutným k přidělení půjčky. Cokoliv dalšího je pak nadplán, který spíše jen obtěžuje všechny zájemce o půjčku. A ti by se mohli obrátit kamkoliv jinam, možností mají přeci v moderní době víc než dost.


Bez složitých formulací ve smlouvě

Není se čeho obávat, smlouva je vlastně velmi krátká a zcela průhledná. Vždyť se přeci vejde na jediný arch A4, což v minulosti také jistě nebývalo zcela zvykem. Moderní doba si však žádá zkrácení smluv za účelem jejich pochopení každým žadatelem, jednoduché formulace neskrývají žádné nebezpečí, že by snad mohlo dojít ke dvojakému výkladu. To ušetří čas a zpřehlední podmínky. Ostatně se nestane, že by došlo k nějaké dílčí změně smlouvy, dodatečné úpravy jsou přeci velkým podvodem na klienta a nelze je v žádném případě akceptovat. Jednou podepsaná smlouva zkrátka platí, bez jakýchkoliv korekcí a zásahů ze strany poskytovatele půjčky. V takovém případě by se přeci klient už nikdy nevrátil, že? Nebylo by vlastně ani divu…
ZDE VYPLŇTE ŽÁDOST

 

FAQ – často kladené otázky k půjčkám:

Jak získat první půjčku zdarma?

Využijte slevový kód „faq“ nebo klikněte na tento odkaz k získání půjčky zdarma.
 

Kolik si mohu půjčit?

Maximální částka, kterou Vám můžeme půjčit je 30 000 Kč se splatností max. 35 dní.
 

Jaké podmínky musím splňovat pro získání půjčky?

  • být občanem ČR nebo mít v ČR povolení k trvalému pobytu
  • být svéprávný a starší 18 let
  • mít vlastní bankovní účet nebo prokázat dispoziční právo k bankovnímu účtu zletilé třetí osoby
  • mít pravidelný měsíčný příjem
     

Jak probíhá registrace a žádost o půjčku nového klienta?

1. vyplnit jednoduchý formulář
2. potvrdit přečtení a odsouhlasit Smlouvu o úvěru
3. během 15 minut Vás budeme informovat, zda jsme Váši půjčku schválili, případně zamítli
 

Jak se dozvím že, půjčka byla schválena?

Během několika minut Vám zašleme odpověď formou SMS zprávy na Vámi uvedené číslo mobilního telefonu o poskytnutí či neposkytnutí půjčky.

Další podobné články

   Zpět

Nejnovější články

Archiv

Kategorie

Kolik si chcete půjčit?
1000 Kč
15000 Kč
Na jak dlouho?
7 dní
28 dní
Částka
-
Celkem
Poplatek:
2211 Kč -
Splatnost:
-
RPSN:
-
RÚS:
0%